Užijte si Rokytnici!

Chalupu pod Stráží najdete ve stráni nad rokytnickým náměstím a zároveň na klidném místě pod vrcholem Stráž. Nad námi se rozprostírají jen louky a les, často tu můžete vidět procházející se srnky. Stavení se nachází nedaleko křižovatky turistických tras a cyklotrasy. Můžete se vydat na nenáročnou procházku po vrstevnici nebo vystoupat vzhůru a po necelých dvou kilometrech si prohlédnout okolí ze skalní vyhlídky Strážník.

Rokytnice nad Jizerou, velmi oblíbené rekreační středisko na úpatí Lysé hory, je ideálním místem pro aktivní i odpočinkovou dovolenou.   

V létě zde najdete nepřeberné možnosti kratších i hřebenových turistických výšlapů, adrenalinové atrakce jako lanový park, bikepark, terénní koloběžky nebo dětské hřiště a mnoho dalšího. 

V zimě se Rokytnice mění v ráj zimních sportů. Ve skiareálech Horní domky, Studenov, Modrá hvězda nebo Bosíno si užijete sjezdové tratě různých obtížností s veškerým servisem, snowpark, snowtubing, kilometry upravených běžeckých tratí nebo romantické vyjížďky s koňským spřežením. Nepřízeň počasí se lépe snáší v kuželně či na bowlingu, na masáži nebo v kryté sportovní hale. 

Podrobné informace o středisku naleznete zde: www.rokytnice.com

Při Vašich toulkách se však nemusíte omezovat pouze na nejbližší okolí a klasické hřebenové túry. Z Rokytnice je to jen kousek cesty do atraktivního Harrachova nebo klidných Pasek nad Jizerou. V Poniklé můžete navštívit výrobnu tradičních krkonošských vánočních ozdobiček Rautis, Bozkov láká k prozkoumání místních dolomitových jeskyní, v Příchovicích vystoupáte hned na dvě rozhledny - starší Štěpánku a nový Maják Járy Cimrmana. Všem poetickým duším doporučujeme výlet na Jizerku, osadu pod Bukovcem v Jizerských horách. Děti si určitě užijí den v nedalekém polském venkovním dinoparku ve Szklarske Porebe. Protože i my rádi cestujeme "informovaně", najdete na chalupě spoustu tipů na výlety do blízkého i širšího okolí. Uvidíte, že týden dovolené bude sotva stačit :-)